Ve Zlínském kraji budou opraveny další dva mosty

ZLÍN - Dva silniční mosty ve Zlínském kraji se dočkají ještě letos renovace. Agentuře Mediafax to v úterý uvedla mluvčí Zlínského kraje Gabriela Dvorníková.

V obci Velehrad bude rekonstruován kamenný most a v katastru obce Rajnochovice bude postaven zcela nový most, a to na silnici II/437 spojující Bystřici pod Hostýnem s oblastí Vsetínska. Obě akce plánuje Ředitelství silnic Zlínského kraje a náklady na jejich realizaci dosáhnou výše téměř 23 milionů korun.

Ve Velehradě bude zahájena oprava kamenného mostu, který je chráněnou kulturní památkou. Jde o nejstarší most na krajských silnicích na území Zlínského kraje. Dopravě slouží již od roku 1750. Most stojí na silnici z Velehradu směrem na Tupesy u hotelu Mlýn. Je ve špatném technickém stavu, nosná konstrukce vykazuje trhliny a most má sníženou únosnost na 25 tun. „Rekonstrukce bude spočívat v sanaci nosné konstrukce, zesílení základů mostu, zrestaurování pískovcového zdiva a předláždění vozovky kamennou dlažbou,“ uvedl Jaroslav Drozd (ČSSD), náměstek hejtmana Zlínského kraje zodpovědný za oblast dopravy. Únosnost mostu bude zvýšena tak, aby přes něj mohla projíždět běžná nákladní vozidla bez omezení. Vzhledem k velké historické hodnotě mostu budou na sokly čelních zídek vráceny kopie původních soch.

Termín zahájení stavby je stanoven na 1. dubna, ukončení pak do 31. října. Smluvní cena za rekonstrukci činí více než 10,2 milionu korun. Po dobu prací bude v úseku platit úplná uzavírka. Objízdná trasa povede přes Staré Město, Zlechov a Tupesy.

Na silnici II/437 vedoucí z Bystřice pod Hostýnem přes Hostýnské vrchy (Tesák, Troják) do Ratiboře a směrem na Vsetín, bude postaven most zcela nový. „Dosavadní most, který bude zbourán, měl zkorodovanou konstrukci a jeho únosnost byla snížena na 18 tun. To bylo nevyhovující zejména z důvodu potřeby přejezdů vozidel dopravujících dřevo,“ konstatoval Drozd. Nový most bude rámové železobetonové monolitické konstrukce. Délka přemostění bude činit 5,5 metru a délka mostu 23,4 metru. Z důvodu hlubokého zářezu se nosná konstrukce bude nacházet ve výšce 4,4 metru nad hladinou potoka.

Stavba byla zahájena v polovině března, termín dokončení je stanoven na 30. listopadu. Nový most bude stát přes 12,6 milionu korun.

Od 4. dubna do 15. září bude v místě stavby platit úplná uzavírka. Silniční provoz však bude zajištěn po mostním provizoriu v těsné blízkosti stavby.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x