Fotky zlínských cestovatelů budou zdobit Valdštejnský palác v Praze

ZLÍN - Historické prostory Valdštejnského paláce v Praze ozdobí od čtvrtka unikátní fotografie slavné cestovatelské dvojice ze Zlína Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda. Agentuře Mediafax to řekla Blanka Kovandová ze zlínského Muzea jihovýchodní Moravy.

Vystaveny budou snímky, které autoři pořídili při svém putování Irákem v roce 1960.

„Kolekci 40 černobílých fotek, které jedinečně zachycují atmosféru Iráku v 60. letech minulého století, si přijde prohlédnout 8. dubna i předseda Sněmovny reprezentantů Irácké republiky Usáma Abdul Azíz an-Nudžejfí při své návštěvě České republiky. Výstavou ho v 15. hodin osobně provede jeden z autorů, cestovatel Miroslav Zikmund,“ upřesnila Magdalena

Preiningerová z archívu H+Z Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně. Součástí výstavy pak budou i mapy, suvenýry, knihy a cestovatelská výstroj a výzbroj vztahující se k cestě Zikmunda a Hanzelky do Iráku.

Výstavu pořádá kancelář Senátu ČR pod záštitou místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR Aleny Gajdůškové (ČSSD) ve spolupráci s Ministerstvem zahraničí, Muzeem jihovýchodní Moravy ve Zlíně a Klubem H+Z.

Fotografie budou k vidění v prostorách Senátu do 10. dubna a pro širokou veřejnost bude výstava volně přístupná během víkendů vždy od 10 do 17. hodin.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x