Ve zlínské zoo se po zimní přestávce opět otevře zámek

ZLÍN - Po zimní přestávce se veřejnost bude moci opět podívat do zámku, který je součástí Zoo Zlín, poprvé se jeho brány otevřou v sobotu. Agentuře Mediafax to oznámila mluvčí zoo Romana Bujáčková.

Zámek je na sezonu kompletně připraven. „V březnu se ve všech zámeckých sálech uskutečnil velký úklid. Odborná firma vyleštila a napastovala parkety, vyluxovala koberce, látkové tapety na stěnách a čalounění nábytku, umyla 34 rozměrných oken a vyčistila 15 obrovských lustrů,“ poznamenala Bujáčková. Návštěvníci zámku si budou moci prohlédnout celkem 11 historických sálů. Zámek Lešná bude v dubnu přístupný prozatím jen během víkendů a velikonočních svátků, od května pak již denně kromě pondělí.

Podle Bujáčkové ale zámek není jediným jarním lákadlem zahrady. „Do svých letních příbytků se postupně vracejí exotičtí ptáci a savci, kteří zimu trávili v chovatelském zázemí. Přístupny jsou již všechny průchozí expozice a voliéry. Návštěvníci mají také jedinečnou šanci poprvé uvidět vzácné psy novoguinejské, které chová pouze několik světových zoo. Jejich obrovskou zvláštností jsou hlasové projevy připomínající zpěv. K dalším novým atraktivním obyvatelům zlínské zoo patří například šípové žáby nebo bazilišci, kteří obývají zámecká terária. Lidé se mohou těšit i na mláďata u klokanů rudokrkých, buvolců běločelých, lemurů kata nebo malp hnědých,“ doplnila Bujáčková.

Zlínská zoo je otevřena každý den v roce, od dubna je otvírací doba prodloužena do 18 hodin. Rodiny s dětmi mohou pro návštěvu zoo využít výhodné rodinné vstupné, které platí pro dva dospělé a maximálně tři děti. Ke vstupu lze využít kromě hlavního i sezonní vstup, který bude otevřen během dubnových víkendů a velikonočních svátků.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x