K požářišti v Chropyni museli hasiči opět vyjet

CHROPYNĚ - Hasiči s třemi cisternami museli v neděli ráno opět vyjíždět do areálu bývalého Technoplastu v Chropyni, kde 8. dubna vypukl mohutný požár výrobny a skladů plastu firmy Remiva. Rozhořela se zbylá ohniska, sdělil agentuře Mediafax mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Na požářišti už začaly demoliční a likvidační práce a hasiči předpovídali, že odkrytím vyhořívajících ohnisek mohou ještě někde vyšlehnout plameny. „Naše předpovědi se vyplnily. Požár se nám ale podařilo rychle lokalizovat a uhasit po necelé hodině,“ uvedl Mitáček.

U podobně rozsáhlých požárů jsou takové jevy podle něj naprosto běžné. „Postupným odkrýváním vyhořívajících plastů dochází ke zpřístupnění vzdušného kyslíku a k podpoře hoření na žhnoucím materiálu. V žádném případě se nejedná o závažné nebo jinak ohrožující nebezpečí,“ dodal.

Obrovský požár, který v Chropyni před devíti dny vypukl, zasáhl spojené budovy v délce přes 250 metrů, řada objektů se částečně zřítila. Shořelo odhadem asi 1300 až 1500 tun plastů.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x