Zlínské divadlo nabídne divákům Ruský týden

ZLÍN - Městské divadlo ve Zlíně se rozhodlo nabídnout svým divákům Ruský týden, v rámci kterého odehrají herci všechna tři představení od ruských autorů, která má divadlo v repertoáru. Agentuře Mediafax to uvedla mluvčí divadla Hana Šmardová s tím, že Ruský týden odstartuje v pondělí.

Ruský týden nabídne v pondělí, úterý a středu divadelní představení a ve čtvrtek se pak v divadle uskuteční ještě show ruských kozáků. Akce bude také spojena s prodejem tradičních ruských potravin a nápojů.

Prvním z představení bude v pondělí v 19 hodin Strýček Váňa Antona Pavloviče Čechova. Hořko-směšná komedie v režii Martina Františáka, jehož Maryša přinesla Cenu Thálie 2008 Petře Hřebíčkové, vynesla letos širší nominaci na Cenu Thálie 2010 Kateřině Králové za mimořádný jevištní výkon v roli Jeleny.

Druhým představením bude v úterý v 19 hodin ve Studiu Z Ruské loto Vasilije Sigareva. Groteskní komedii o výhře v loterii v režii Petra Veselého, který nedávno se zlínským souborem nastudoval poprvé na jevištních prknech hru Je třeba zabít Sekala, bude možné vidět naposledy, na tento den je naplánována derniéra.

Posledním představením v rámci Ruského týdne bude ve středu v 17 hodin Ženitba Nikolaje Vasiljeviče Gogola. Bláznivou komedii o podivných námluvách režíroval Pavel Khek.

Ve čtvrtek v 19 hodin pak poprvé v České republice vystoupí tradiční ruský kozácký soubor Bagatica-Volnaja Stanica, laureát Všeruských a Mezinárodních soutěží a vítěz mnoha folklorních festivalů. Koncertní program představuje kontinuální úchvatnou show a tvoří díla lidového písňového a tanečního umění ruských kozáků.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x