Ve Zlíně začíná velikonoční jarmark

ZLÍN - Na zlínském náměstí Míru začne v úterý tradiční velikonoční jarmark. Agentuře Mediafax to řekl mluvčí zlínského magistrátu Zdeněk Dvořák.

Jarmark potrvá do pátku a součástí městem pořádané akce bude vedle nabídky potravinářských výrobků, občerstvení a řemeslných produktů také bohatý doprovodný program. Ten zahájí hned první den v 16.30 hodin vystoupení dětského folklórního souboru Vonička a otevřené budou i velikonoční dílny, v rámci nichž si budou zájemci moci vytvořit vlastní velikonoční dárek. Kulturní program bude pokračovat během následujících dnů ukázkami kovářského řemesla, projekcemi filmů z festivalu Neznámá země a hlavně vystoupeními dalších hudebních a pěveckých těles.

Během čtyř dnů konání jarmarku si jeho návštěvníci budou moci zakoupit domácí sýry, klobásy, bylinky, hořčici či povidla, ochutnat víno, medovinu, trdelníky, frgály nebo klasické bramboráky. V nabídce některých ze 78 stánků nebude chybět ani sortiment reflektující největší křesťanský svátek v roce a zvyky s ním spojené, jako jsou pomlázky, kraslice, velikonoční beránci a domácí cukroví.

Z řemeslných výrobků a výrobků lidové tvořivosti budou na jarmarku zastoupeny například keramika, doplňky z kůže, ručně malovaný textil, šperky, sklo, dekorativní předměty nebo výrobky ze dřeva.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x