Seniora v Uherském Hradišti přepadli dva mladíci, skončili ve vazbě

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Dvojice pachatelů, která začátkem března v centrum Uherského Hradiště přepadla 83letého seniora, je už ve vazbě. Agenturu Mediafax o tom v úterý informoval mluvčí policie Aleš Mergental s tím, že oba muži mají na svědomí i další trestnou činnost.

Mladíci chtěli důchodce připravit o pánskou tašku, kterou nesl. „Zezadu k němu přiběhli, jeden mu zkroutil ruku dozadu, druhý z ní vytrhl tašku a utekli. Přepadený muž naštěstí neutrpěl žádné zranění, přišel pouze o tašku, ve které měl telefon, peníze a nějaké doklady v celkové hodnotě čtyř a půl tisíce korun,“ uvedl mluvčí.

Policisté přijali oznámení, vyjeli na místo a začali zjišťovat detaily, které by je k lupičům mohly přivést. Po důsledném pátrání putovala dvojice lupičů do policejních cel. „Dvacetiletý muž a jeho tři roky starší komplic již byli obviněni ze spáchání trestného činu loupeže, za což jim ze zákona hrozí až deset let vězení,“ dodal mluvčí.

„Starší z pachatelů toho měl na svědomí kromě loupeže ještě další trestnou činnost. V listopadu loňského roku například ukradl z volně přístupné chodby v domě v centru Uherského Hradiště jízdní kolo za 45 tisíc korun, před Vánocemi zase ukradl ze šatny hradišťské Sportovní haly příruční tašku s věcmi za více než 16 tisíc korun. ,,Na začátku března vzal z volně přístupné šatny ošetřovatelek v hradišťském Domově pro seniory peněženku a mobil za tři tisíce korun a ve stejný den ještě ukradl z šatny tělocvičny jedné z hradišťských základních škol peněženku a platební karty,“ upozornil Mergental.

Podle policie měl také krást v Základní umělecké škole v Kunovicích, kde vzal klávesy za 30 tisíc korun. O den později slovně napadl ženu na ubytovně v Havřicích. Kriminalisté mu tak sdělili obvinění i ze spáchání trestných činů krádeže, neoprávněné opatření platební karty a výtržnictví.

Jeho dvacetiletému komplicovi policisté prokázali, že na konci března ukradl dívce sedící na lavičce v hradišťském parku kabelku s věcmi za více než tři tisíce korun. Kromě toho byl již v minulosti obviněn ze spáchání dalších trestných činů. Oba obvinění muži putovali v těchto dnech do vazební věznice.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x