Ve Velkých Karlovicích oslaví Velikonoce na kolech i sýrovou soutěží

VELKÉ KARLOVICE - Velikonoční program odstartuje v pátek ve Velkých Karlovicích na Vsetínsku Velikonoční Specialized Weekend pro cyklisty, v sobotu se zase uskuteční sýrová soutěž. Agentuře Mediafax to řekla Martina Žáčková z turistického resortu Valachy.

V rámci Velikonočního Specialized Weekendu pro cyklisty si milovníci kol během čtyř dnů užijí vyjížďky po valašských hřebenech s průvodcem, testování horských kol, trénink techniky jízdy i relaxaci v termálních bazénech a Wellness Horal.

V sobotu poměří v zážitkové restauraci Vyhlídka ve Spa hotelu Lanterna svůj um regionální výrobci domácích sýrů. Uskuteční se tu 1. ročník soutěže O nejlepší valašský sýr spojené s ochutnávkou. Resort Valachy již jedno klání zaměřené na krajové speciality pořádá, každý podzim tu pekařky soutěží O nejlepší valašský frgál. „Chceme založit novou tradici. Soutěž je otevřena všem, kteří se zabývají výrobou sýra. Ty, které známe, jsme oslovili. Uvítáme, když se ozvou další,“ uvedla vedoucí Spa hotelu Lanterna Zuzana Vašutová. Během soutěže zahraje cimbálová muzika Jánoš a návštěvníci mohou využít přítomnosti sommeliérů, kteří poradí, jak správně kombinovat chuť sýrů s víny. Restaurace bude zároveň nabízet speciální Jehněčí menu.

V sobotu také vypukne v Cocktail baru hotelu Lanterna Šmigrustová párty se soutěží o nejlepšího šmigrustníka a mimořádnou nabídkou slivovice a nápojů z vaječného koňaku. Na neděli se pak chystá Valašská olympiáda u sjezdovky Razula, večer se pak bude konat v Cocktail baru Lanterna Cimbálový večer. Velikonoční pondělí bude u Razuly patřit dětem. V 10 hodin tam vypukne Velikonoční mlsání, při němž si děti mohou posbírat sladkosti, které poztrácely zvony, když se vracely z Říma. Bude se také soutěžit v kreslení nejhezčího velikonočního zajíčka a velikonočních disciplínách.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x