Buchlovské hudební léto zahájí v květnu David Koller, lákadlem budou i Buty, Mig 21 či Tři sestry

BUCHLOVICE - V pořadí 13. ročník populárního Buchlovského hudebního léta představí fanouškům mimo jiné Davida Kollera, skupiny Buty, Kryštof, Mig 21, Čechomor či Tři sestry. Úvodní koncert v zámeckém amfiteátru obstará v pátek 13.května David Koller, uvedla Michaela Remešová z agentury Vichr Production.

Buchlovské hudební léto se letos koná v přírodním prostředí zámeckého amfiteátru už potřinácté. Od května do začátku září se představí řada zajímavých jmen české populární hudby, nechybí ani legendární slovenská skupina Vidiek. Pořádající agentura Vichr Production připravila rovněž setkání písničkářských sourozenců Jana a Františka Nedvědových a zábavný pořad s bavičem Zdeňkem Izerem.

V pátek 13. května od 20. hodin zahájí Buchlovské hudební léto 2011 David Koller s Bandem, role předkapely se ujali November 2nd z Hranic na Moravě, kteří mimo jiné v roce 2007 podnikli turné po Česku s americkou zpěvačkou a kytaristkou Janet Robin. „Sázka na Davida Kollera byla jasná, je zřejmě nejvýznamnějším muzikantem střední generace českého bigbítu,“ podotkla Remešová. Někdejší lídr rockové skupiny Lucie nabídne příznivcům ze Slovácka hity z éry Lucie i svou samostatnou tvorbu.

Na Kollera naváže v pátek 27. května slovenská hudební stálice Vidiek a česká Vltava. Vidiek vznikl roku 1987 v Rovince u Bratislavy z některých bývalých členů skupiny Ventil RG. V roce 1988 skupina, už pod názvem Vidiek, vydala svůj debut Nechajte si ju. Na albu se kromě jiných skladeb nacházel někdejší hit Ventilu RG Fajčenie škodí zdraviu ale i první hit kapely s názvem Vidiečan.

Vltava patří ke stálicím tuzemské hudební scény. Existovala v letech 1986-2003, loni svou činnost obnovila. Je považována za jednu z nejoriginálnějších českých skupin.

Bohaté hudební menu Buchlovského hudebního léta 2011 potrvá až do pátku 2.září, kdy se v buchlovickém zámeckém amfiteátru představí Tomáš Klus.

Detailní informace o programu Buchlovského hudebního léta 2011 a předprodeji vstupenek lze najit na adrese: „http://www.vichr.cz“>www.vichr.cz

--> --> --> --> -->