Novelizace vyhlášky o místních poplatcích v Otrokovicích zajistí rodinám s dětmi úsporu

OTROKOVICE - Úsporu rodinám s dětmi přinese novelizace obecně závazné vyhlášky o místních poplatcích. Agentuře Mediafax to oznámila mluvčí otrokovické radnice Lenka Krupková.

Podle nové vyhlášky budou totiž nově narozené děti osvobozeny od poplatku za komunální odpad, a to vždy na dobu do konce kalendářního měsíce, v němž dosáhnou tří let věku. Doposud byli novorozenci osvobozeni od tohoto poplatku do 31. prosince kalendářního roku, v němž se narodili. To mohlo rodině přinést úsporu maximálně 480 korun, což je roční sazba poplatku za provoz systému shromažďování, sběru, třídění, využívání a odstraňování komunálního odpadu. Dle nových pravidel bude tato částka trojnásobná, tedy až 1440 korun.

„Rodina je základním kamenem každého sídelního útvaru a my si dobře uvědomujeme, že je třeba nastavit takové podmínky, aby se jim ve městě dařilo. Především mladé rodiny s malými dětmi procházejí obdobím budování a dotváření svého zázemí, což vyžaduje nemalé finanční prostředky. Věřím, že jim osvobození od tohoto poplatku alespoň částečně pomůže,“ uvedl otrokovický starosta Jaroslav Budek (ČSSD).

Kromě této změny je v novelizované obecně závazné vyhlášce města například prodloužena ohlašovací povinnost u poplatku za provozovaný výherní hrací přístroj nebo jiné technické herní zařízení z původních sedmi dnů na 14 dní.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x