Muž, který se na Vsetínsku vloupal do nákladních aut i trafik, skončil ve vazební věznici

VSETÍN - Ve vazební věznici v Ostravě skončil dvaadvacetiletý mladík, který se na Vsetínsku vloupal do nákladních aut a novinových stánků. Agenturu Mediafax o tom v pondělí informovala policejní mluvčí Lenka Javorková.

Mladý recidivista páchal trestnou činnost během dubna a prvních květnových dnů. Ve Lhotě u Vsetína se vloupal do unimobuňky, kde přenocoval a odcizil značkovou sekeru za 1200 korun. V téže obci neunikly jeho pozornosti dva nákladní automobily zaparkované v areálu zemědělského družstva. Do vozidel vnikl v noci a odnesl si notebook, televizor, digitální fotoaparát a dva mobilní telefony, které si v autech majitelé ponechali.

Mladý zloděj má také na svědomí vloupání do tří novinových stánků ve Vsetíně. Odnesl si cigarety, tabák a DVD za 23 tisíc korun. Svým jednáním napáchal majitelům celkem škodu za téměř 50 tisíc korun. Odcizené věci recidivista dával do zastaváren nebo je náhodně prodával.

Mladík už byl za majetkovou trestnou činnost v minulosti stíhán. Teď mu hrozí za krádeže a poškození cizí věci až tříleté vězení. Jelikož se jedná o recidivistu, který by mohl v trestné činnosti dále pokračovat, rozhodl okresní soud o jeho vzetí do vazby.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x