Nedělní program začal mší svatou, kněz pak s krojovanou družinou jednotlivé prameny posvětil a odstartoval tím oficiálně novou turistickou sezonu.
Program v Luhačovicích začal už v pátek. Žáci místní základní školy ve spolupráci s Domem dětí a mládeže a Luhačovickým okrašlovacím spolkem Calma uspořádali putování za zajímavými osobnostmi, které se zapsaly do historie města a lázní. Nostalgii starých časů umocnila večerní hra Vincentka Aloiska v podání Divadla ProLiDi z Provodova.
„V duchu starých časů, kdy dámy byly elegantní a pánové šaramantní, se pak odehrála i významná část sobotního programu,“ řekl Urbanovský. Ve městě ožily historické osobnosti a přidala se k nim dávná kola a vozidla. Zájemci si podle Urbanovského mohli během víkendu z Luhačovic odvézt i pěknou fotografickou vzpomínku ze secesního fotoateliéru.
Luhačovice jsou čtvrtými největšími lázněmi v Česku, jejich historie sahá do konce 18. století. Nabízejí 14 silně minerálních pramenů. Díky vysoké nasycenosti volným oxidem uhličitým patří místní minerální vody mezi nejúčinnější v celé Evropě.
Během roku navštěvuje luhačovické léčebné domy zhruba 15 tisíc návštěvníků. Léčebné pobyty pomáhají lidem překonat onemocnění dýchacích cest, poruchy pohybového aparátu, cukrovky a trávicího ústrojí.
K pitné kúře, inhalačním procedurám a minerálním koupelím se používá osm ze čtrnácti pramenů. Nejznámějším z nich je Vincentka, dříve označovaná jako Hlavní pramen, celostátně proslulé jsou i Aloiska, Ottovka a pramen Františka Šťastného.