Slovácké divadlo chystá premiéru Hráčů, radou přispěl i herec Petr Nárožný

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Komedie Hráči, kterou proslavil před třemi desetiletími pražský Činoherní klub, chystá v premiéře na poslední květnový víkend Slovácké divadlo v Uherském Hradišti. Režie se ujal Robert Bellan, který je režijně podepsán mimo jiné pod Rychlými šípy či komedií 1+2=6, řekl mluvčí divadla Josef Kubáník.

Jméno režiséra Roberta Bellana bylo ve Slováckém divadle vždy zárukou kvalitní zábavy. „Rychlé šípy, komedie 1+2=6 a další znamenají přes dvě hodiny vytrvalého smíchu, od kterého bolí bránice. Nejinak tomu bude i tentokrát – Robert Bellan už několik týdnů připravuje komedii Hráči, která v osmdesátých letech minulého století proslavila pražský Činoherní klub,“ podotkl Kubáník.

Informace o nové premiéře na Slovácku zaujala i herce Petra Nárožného, jenž hrál v Hráčích Činoherního klubu jednu z hlavních rolí. S uherskohradišťskými divadelníky se vzápětí spojil. „Nevím, jestli kolegy v Hradišti potěším, ale Gogolovi Hráči jsou dokonalí. Je to opravdu excelentní hra plná překvapení, vlastně brilantně napsaná tragikomická detektivka, kde nikdo z diváků neuhádne, jak byla celá ta mazaná bouda připravená,“ vzpomínal Nárožný na výjimečnou divadelní událost, ve které hrál spolu s Josefem Abrhámem, Jiřím Kodetem, Jiřím Zahájským, Rudolfem Hrušínským mladším a dalšími osobnostmi.

„To znamená, že Hráči jsou tak dobrá hra, že, jak se říká mezi herci, se dá jen zkazit. Držím všem v Hradišti palce, ať se jim Hráči povedou,“ dodal Nárožný.

Mluvčí divadla a představitel jedné z hlavních rolí Josef Kubáník upozornil, že Nárožný stojí především za zásadním nápadem, který svým uherskohradišťským kolegům poradil. „Pan Nárožný nás upozornil na jednu situaci, která se nám natolik zalíbila, že jsme ji do naší komedie zapracovali a on s tím souhlasil.“ Víc ale Kubáník prozradit nechtěl, protože by podle svých slov odhalil celou pointu hry.

Vedle Nárožného povolal režisér Bellan do svého týmu také vynikajícího slovenského muzikanta Vojtěcha Szabó, který bude herce doprovázet na akordeon. „Vojta má kořeny v Maďarsku a je vidět, že jeho život je hlavně hudba. Když na jedné zkoušce spustil ruské skladby, běhal nám mráz po zádech, diváci se mají nač těšit,“ slibuje Josef Kubáník a dodává, že živou muziku přímo během představení použije Robert Bellan ve Slováckém divadle poprvé.

Hráče, tedy komedii plnou falešných karbaníků, kde nikdo neví, kým je podváděný, uvede Slovácké divadlo poprvé v sobotu 28. května. Hlavní role vytvoří vedle zmiňovaného Josefa Kubáníka i Tomáš Šulaj, Martin Vrtáček a Zdeněk Trčálek.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x