Červen bude ve Zlíně patřit tenisu

Příznivci tenisu budou mít v červnu už tradičně hodně příležitostí vychutnat si svůj oblíbený sport. Ve vrcholovém i rekreačním pojetí.Také tentokrát doplní mezinárodní ženský tenisový turnaj Smart card open by Monet o body do žebříčku WTA  (4. - 12. 6.) Zlínské tenisové dny, nad nimiž převzal  záštitu hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák.

Organizátoři připravili na pátek 10. června v areálu Tenisového klubu Zlín Dětský tenisový den s ovocem, kde si malí adepti „bílého sportu“ pod dohledem trenérů ochutnají nejen první tenisové krůčky, ale i bohatě prostřené stoly s ovocem. V sobotu 11. června pak následuje už tradiční tenisový turnaj osobností. Prvenství z loňského roku obhajuje dvojice Jiří Novák /bývalý 5. hráč světového žebříčku ATP/ a Martin Berdych /otec současné světové „šestky“ Tomáše Berdycha.

Také letos se jim ale postaví hodně těžká konkurence, pořadatelé pozvali mimo jiné loňské finalisty, hokejovou dvojici Petr Čajánek – Jiří Marušák, hodně vysoko míří i rodinný tým Kadleců. Otec Miroslav/ kapitán stříbrných českých fotbalistů z ME v Anglii v roce 1996/ a jeho syn, současný český reprezentant Michal. Účast přislíbil i primátor Zlína Miroslav Adámek, zpěvák Stanislav Hložek, řada dalších sportovců, kupříkladu asistent trenéra fotbalové reprezentace František Komňacký, fotbalista 1. FC Slovácko Petr Švancara a mnohé další známé tváře.

V jednání je například řada dalších hokejistů, mezi jinými trenér PSG Zlín Rostislav Vlach,jeho předchůdce Zdeněk Venera, ale i aktuální nositel bronzu z mistrovství světa Karel Rachůnek, či letošní vítěz KHL a nejlepší sportovec Zlínského kraje, rovněž odchovanec zlínského hokeje Miroslav Blaťák.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x