Slovácké divadlo v Uherském Hradišti chystá premiéru Gogolových Hráčů

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Populární titul Hráči z pera proslulého ruského spisovatele Nikolaje Vasiljeviče Gogola uvede v sobotu 28. května v premiéře Slovácké divadlo v Uherském Hradišti. Komedii připravil režisér Robert Bellan, uvedl agentuře Mediafax mluvčí Slováckého divadla Josef Kubáník.

Jméno režiséra Bellana je spjato se Slováckým divadlem od roku 2000, kdy nastudoval proslulou komedii Rychlé šípy, své místo na repertoáru má čtvrtý rok i další Bellanova komedie s názvem 1+2=6. Nebylo proto ničím překvapivým, když dramaturgie divadla režiséra oslovila, aby připravil další titul a volba padla na slavné Gogolovy Hráče.

„Hráči jsou vlastně výborně napsanou anekdotou o tom, že si nikdy nemůžete být jistí, koho máte vedle sebe. Že každý podvádí každého, každý každého šmíruje a nakonec na to dojede,“ podotkl představitel jedné z hlavních rolí Tomáš Šulaj. Hereckou partu hlavních postav doplňuje i Zdeněk Trčálek a dvojice Martin Vrtáček a Josef Kubáník, která ještě nechyběla v žádné Bellanově komedii.

Pozoruhodná jsou ale i další jména. Přímo na jevišti bude hrát na akordeon výtečný slovenský muzikant Vojtech Szabó a s divadelníky se spojil i herec Petr Nárožný, jenž hrál ve slavné inscenaci Hráčů v pražském Činoherním klubu. „Gogolovi Hráči jsou dokonalí. Je to opravdu excelentní hra plná překvapení, vlastně brilantně napsaná tragikomická detektivka, kde nikdo z diváků neuhádne, jak byla celá ta mazaná bouda připravená,“ vzpomíná na výjimečnou divadelní událost. „Je to tak dobrá hra, že, jak se říká mezi herci, se dá jen zkazit. Držím kolegům palce, ať se jim Hráči povedou,“ dodává.

Mluvčí divadla a představitel jedné z hlavních rolí Josef Kubáník ale podotýká, že Petr Nárožný stojí především za zásadním nápadem, který svým uherskohradišťským kolegům poradil. „Pan Nárožný nás upozornil na jednu situaci, která se nám natolik zalíbila, že jsme ji do naší komedie zapracovali a on s tím souhlasil,“ řekl Kubáník s tím, že víc kvůli pointě hry prozradit nemůže.

Autorem scény k uherskohradišťským Hráčům je Miroslav Malina, kostýmy vytvořila Šárka Bellanová, dramaturgem je Libor Vodička. Hráče, komedii plnou falešných karbaníků, kde nikdo neví, kým je podváděný, uvede Slovácké divadlo poprvé v sobotu 28. května v 19.00 hodin.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x