Otrokovická základní škola oslaví Den dětí obří čokoládovou fontánou

OTROKOVICE - Neobvyklé překvapení čeká v předstihu již v úterý na děti ze Základní školy Mánesova v Otrokovicích, kuchaři se rozhodli oslavit jejich červnový svátek Dne dětí obří čokoládovou fontánou. Agentuře Mediafax to uvedl ředitel školy Vratislav Podzimek.

Děti o fontáně nemají tušení, objeví ji až ve chvíli, kdy dorazí do jídelny na oběd. Na strávníky čekají hned dvě fontány, jedna velká a druhá menší. Celkově v nich proteče 15 kilogramů belgické čokolády. Každé dítě dostane u výdejního okénka misku ovoce a bude si moci do čokolády čerstvé ovoce namáčet pomocí speciálních napichovátek.

„Obvykle na obědy dochází kolem 600 dětí, takže čokolády by mělo být dost. Zcela výjimečnou akci jsme uspořádali jednak v souvislosti s oslavou Dne dětí a jednak v souvislosti s projektem Ovoce do škol, který je podporován Evropskou unií. Navíc jsme se rozhodli propagovat zdravé jídlo a v rámci toho jsme si pozvali kuchařského odborníka, který dětem připraví rybí maso zapečené v listovém těstě,“ dodala vedoucí školní jídelny Anna Vičánková.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x