Valašskomeziříčská radnice vyhlásila Literární soutěž Miroslava Kabely

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Již potřinácté mohou mladí autoři přispět svými slohovými pracemi do Literární soutěže Miroslava Kabely, kterou vyhlásila valašskomeziříčská radnice společně s knihovnou. Agentuře Mediafax to řekla Vendula Králová z valašskomeziříčské radnice.

Soutěž je rozdělena do dvou věkových kategorií. Autoři spadající do kategorie 13 až 15 let a bydlící ve Valašském Meziříčí nebo navštěvující místní školu mohou zasílat práce ve volném slohovém útvaru o rozsahu maximálně jedné strany formátu A4. „Pro letošní rok jsme vybrali témata A zítra bude nový den s podtitulem Něco se nepodařilo, ale zase bude líp a Režisérem ve svém virtuálním světě s podtitulem Konečně bude vše tak, jak chci já,“ upřesnila referentka pro kulturu valašskomeziříčské radnice Václava Aubrechtová. Autor vítězné práce si odnese měšec s 999 korunami, druhé místo je oceněno 666 korunami a třetí 333 korunami.

Studenti ve věku od 16 do 20 let, kteří ve Valašském Meziříčí žijí nebo studují, mají určená jiná dvě témata, a to Co právě hýbe světem s podtitulem A týká se také mě a Když dva dělají totéž, není to totéž s podtitulem Co se může přihodit. Druhá kategorie musí své práce odevzdat v rozsahu dvou až tří stran formátu A4. „Za nejlepší práci ve starší kategorii získá její autor 2222 korun, za druhou nejlepší práci bude udělen měšec s částkou 1111 korun a třetí dílo bude oceněno částkou 555 korun ,“ doplnila Aubrechtová.

Společným tématem pro obě kategorie pak bude téma Chtěl bych Vám říct…

Uzávěrka soutěže je 31. října, vyhlášení se uskuteční v prosinci v městské knihovně.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x