Turistický resort Valachy chystá v nové sezoně několik novinek

VELKÉ KARLOVICE - Turistický resort Valachy zahajuje ve středu novou letní turistickou sezonu a připravuje řadu novinek. Agentuře Mediafax to oznámila Martina Žáčková z turistického resortu Valachy.

Turistický resort Valachy ve Velkých Karlovicích patří k největším ubytovatelům v Beskydech a připravovanými novinkami reaguje především na dopady ekonomické krize v souvislosti s rodinami. Například děti do 12 let budou mít v resortu Valachy od 1. června až do 30. září pobyty na tři a více nocí zdarma.

„Není v tom opravdu žádný trik. Při ubytování dítěte na přistýlce rodiče opravdu za pobyt neplatí a dítě přitom může využít veškeré bonusy hotelových hostů, tedy i každodenní vstup do termálních bazénů Horal zdarma či se slevou. Hradí se jen večeře, a to jen u dětí od tří let. V dnešní ekonomicky složité době tak čtyřčlenná rodina za dvě děti může ušetřit až osm tisíc korun za týden,“ uvedl ředitel hotelových provozů turistického resortu Valachy Tomáš Blabla.

Do letní sezony také turistický resort Valachy vstupuje s novými službami jednoho ze svých tří hotelů – wellness hotelu Horal, jehož rozsáhlá několikaletá modernizace bude definitivně ukončena do začátku prázdnin. Již předloni u hotelu vyrostla čtyřhvězdičková rezidence. Letos v lednu služby významně rozšířily nové termální bazény Horal se slanou vodou vyhřívanou na 36 stupňů Celsia. Bazény jsou součástí vznikajícího Sportovně relaxačního centra Horal, jehož součástí bude i obnovené multifunkčního hřiště, v zimě využívané jako kluziště. U hotelu také do léta vznikne rozlehlá slunící louka a rozšíří se wellness centrum o novou saunu s nabídkou saunovacích rituálů, venkovní whirlpool, ochlazovací bazén a nové masérské místnosti. Hotel také chystá na prázdniny pravidelné animační programy pro děti.

Další letošní novinkou resortu Valachy je otevření nového Golfového hřiště Horal. Loni na podzim krátce fungovalo ve zkušebním provozu, v červnu vstoupí do své první oficiální sezony. Splňuje normu public course, to znamená, že je přístupné široké veřejnosti. Zajímavostí je, že trávu v areálu pomáhá ekologicky udržovat menší stádo hotelových ovcí.

Nové služby nabízí i Spa hotel Lanterna. Na podzim tu přibyla jedna z prvních zážitkových restaurací ve Zlínském kraji, Vyhlídka, která letos v dubnu zahájila tradici gurmánských akcí. Každý měsíc je v nabídce degustační menu zaměřené na jinou surovinu. V červnu mohou návštěvníci ochutnat Jahodové menu.

Vylepšení se dočkal i bike hotel Galik. Pro letošní sezonu obnovil vozový park cyklopůjčovny a chystá pobytové programy pro vyznavače horské cyklistiky s výlety s průvodcem po valašských kopcích a údolích. Nejbližší akce se uskuteční 10. června.

Resort Valachy také chystá na letní sezonu řadu doprovodných akcí. Tou první je Den dětí v termálních bazénech. Malí návštěvníci tam mají od 1. do 3. června vstup zdarma a ještě dostanou zmrzlinový pohár. Na neděli 12. června se chystá Filmový pohádkový les a 2. července termální bazény ožijí zábavnou akcí Letní aquamánie. Jedním z vrcholů letní sezony bude 16. července turistický pochod Letní karlovská padesátka. Letos nabídne i speciální zkrácenou trasu pro rodiny s kočárky či malými dětmi.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x