Rožnovská radnice musí letos uspořit asi 10 milionů korun, omezí se investice i platy úředníků

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Úspory ve výši 10 milionů korun muselo najít město Rožnov pod Radhoštěm v plánovaných výdajích rozpočtu na rok 2011, opatření se dotkne investic i platů úředníků. Agentuře Mediafax to ve středu uvedl mluvčí rožnovské radnice Tomáš Gross.

Důvodem úsporných opatření je nižší příjem z takzvaných daňových příjmů města. V oblasti nedaňových příjmů a dotací se naopak městská pokladna plní lépe, než vedení města čekalo.

Uskrovnit se bude muset radnice, příspěvkové organizace včetně škol, hasičů, městské policie nebo kulturní agentury a knihovny.

„Škrty v rozpočtu rozhodně nejsou plošné. Pečlivě jsme s oběma místostarosty prošli jednotlivé výdajové položky rozpočtu města a snažili jsme se najít potřebné finance tak, bychom daňový výpadek nahradili,“ sdělila starostka města Markéta Blinková (ODS).

Úspory se dotýkají například odboru správy majetku rožnovské radnice, který musí přehodnotit potřebnost některých naplánovaných oprav. Šetřit se ale bude také na mzdách úředníků a v příspěvkových organizacích města. V souvislosti s nenárokovou částí platů úředníků musela rožnovská radnice uspořit v loňském roce asi čtyři miliony korun, letos to bude další milion. Průměrně tak každý úředník bude pobírat o 2777 korun méně než před dvěma lety. Koncem loňského roku musela navíc radnice propustit devět úředníků, letos se zatím žádné větší propouštění nechystá.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x