Ve Valašském Meziříčí se chystá rekonstrukce mostu přes Rožnovskou Bečvu

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Ve Valašském Meziříčí už brzy zahájí téměř čtyřměsíční rekonstrukci mostu přes Rožnovskou Bečvu. Agentuře Mediafax to ve čtvrtek uvedla Vendula Králová z valašskomeziříčské radnice.

Oprava mostu spojující ulice Solární a Kouty začne v pondělí 6. června. Akce si vyžádá úplnou uzavírku mostu v obou směrech.

„Opravovat se bude v takovém rozsahu, který neumožňuje zachovat provoz vozidel ani chodců,“ upřesnil koordinátor dopravních staveb valašskomeziříčské radnice Aleš Cáb. Chodci budou moci využít dřevenou lávku, která se nachází v blízkosti letního koupaliště. „Objízdná trasa pro vozidla bude vedena po ulicích Solární, Rožnovská, Masarykova, Vsetínská, Žerotínova a Kouty, a to v obou směrech,“ doplnil Cáb.

V rámci rekonstrukce mostu budou provedeny opravy opěr a pilířů mostu, nová železobetonová deska včetně asfaltového povrchu a zavěšení chodníkového tělesa na nosnících. Na akci je přidělena dotace z rozpočtu Ministerstva pro místní rozvoj ve výši 90 procent nákladů. Vlastní zdroje ve výši 10 procent budou kryty z městského rozpočtu. Nejnižší cenu na opravu mostu nabídla olomoucká firma, a to necelých 4,8 milionu korun.

Práce potrvají do 30. září.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x