Fotbalový obránce Trousil se rád vrátil do Slovácka

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Po devíti letech se vrátil do Slovácka fotbalový obránce Jan Trousil, který je však stále hráčem druholigové Zbrojovky Brno. Na jeho definitivním příchodu by se měly kluby dohodnout v nejbližších dnech.

Součástí transferu se má stát i útočník Petr Švancara, na něhož Slovácko neuplatnilo opci, a třiatřicetiletý odchovanec Zbrojovky trénuje od čtvrtka v Brně. O dva roky starší Trousil se zapojil do přípravy Slovácka o den později a v sobotu nastoupil v přípravném utkání proti Spytihněvi. Ve druhém poločase dokonce přebral kapitánskou pásku po střídajícím Michalu Kordulovi.

„Je vidět, že Honza Trousil se nebojí zodpovědnosti. I přesto, že s námi absolvoval jeden trénink, hned na sebe vzal dirigentskou taktovku, která nám možná chyběla. Jsem přesvědčen, že zesílí obrannou řadu,“ uvedl trenér Slovácka Miroslav Soukup pru klubový web.

Trousil má sice stále platnou smlouvu v Brně, ale klub ani samotný hráč nepočítají s další spoluprací. Zkušený zadák opustil Zbrojovku během zimy a sezonu dohrál na Slovensku v Dubnici. Nyní se rýsuje jeho návrat do Slovácka, v jehož dresu odehrál od roku 1998 čtyři sezony.

„Beru to jako ukončení kruhu. Tady jsem s vrcholovým fotbalem začínal. Zažil jsem postup do ligy, tehdy ještě na Širůchu ve Starém Městě. Strávil jsem tady krásné čtyři roky, a proto když se mi ozval trenér Soukup s ředitelem Krejčím, tak jsem neváhal,“ poznamenal Trousil, který odehrál v nejvyšší soutěži 178 utkání a vstřelil 11 branek.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x