Doplněno: Nehodu na křižovatce u Bezměrova na Kroměřížsku nepřežili tři lidé

BEZMĚROV - (Zprávu jsme aktualizovali ve 3.,  5. a 6.odstavci)

Tři lidé nepřežili v pátek v podvečer srážku dodávky Opel Vivaro a osobního auta Škoda Felicia na známé křižovatce u Bezměrova na Kroměřížsku. Agenturu Mediafax o tom informoval krajský mluvčí hasičů Ivo Mitáček s tím, že se další dva lidé zranili.

Tragédie se stala krátce před půl sedmou. Podle Mitáčka tři lidé zemřeli na místě a jejich těla museli hasiči z vraku osobního auta vyprostit. „Další dva zranění z dodávky skončili v nemocnici,“ uvedl Mitáček. Jak agentuře Mediafax upřesnil mluvčí krajské záchranky Petr Olšan, zraněného jedenapadesátiletého muže a osmačtyřicetiletou ženu převezla sanitka na urgentní příjem do Fakultní nemocnice v Olomouci.

V osobním autě zemřeli dva muži ve věku 30 a 37 let a jedna žena ve věku 27 let. „Sedmatřicetiletý řidič ze škodovky jel od Brna na Kroměříž a nedal přednost řidiči dodávky, který jel od Kojetína k dálničnímu přivaděči na D1,“ doplnila policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Osobní auto skončilo po střetu na střeše a svodidlech. Dodávka zablokovala křižovatku.

Vážné i tragické nehody nejsou na bezměrovské křižovatce žádnou výjimkou. Poté, co se zde změnilo dopravní značení o přednosti v jízdě v souvislosti s nájezdem na dálnici D1, kolizí zde už bylo několik. Naposledy letos v únoru kvůli nedání přednosti havarovala v křižovatce dvě osobní auta a zranilo se celkem pět lidí.

Od začátku roku se na Kroměřížsku zabilo při dopravních hodách už osm lidí.

--> --> --> --> -->