Opuštěná tržnice ve Zlíně i prázdná jatka v Kroměříži opět hořely

ZLÍN - V noci z pátku na sobotu museli hasiči vyjíždět k hořícím střechám v opuštěné tržnici ve Zlíně a do bývalých jatek v Kroměříži. Jak agentuře Mediafax v sobotu potvrdil mluvčí hasičů Ivo Mitáček, v obou objektech hasiči zasahují opakovaně.

Krátce před páteční půlnocí začala hořet bývalá tržnice u autobusového nádraží ve Zlíně. Hořely zde plastové střechy a částí opuštěných stánků. „Areál není využíván a požárem způsobené škody nebyly pro potřeby hasičů vyčísleny. Místo obývají bezdomovci a kriminálně závadové osoby. Požáry jsou zde zakládány nedbalostí nebo úmyslně,“ podotkl Mitáček.

Kolem sobotní jedné hodiny ranní museli hasiči vyjet do objektu bývalých jatek v Kroměříži. Plameny tu zasáhly část střechy. „Nemovitost je určena k likvidaci, způsobené škody nebyly vyčísleny. I zde přebývají bezdomovci a další asociálové,“ doplnil Mitáček.

V objektu bývalých kroměřížských jatek ale začalo hořet ještě jednou, a to v sobotu dopoledne. „S odstupem několika hodin znovu hořela část střechy, ale tentokrát na jiném místě,“ dodal Mitáček.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x