Kroměřížští kriminalisté stíhají dvojici recidivistů vykrádajících na Moravě auta

KROMĚŘÍŽ - Až tři roky vězení hrozí dvěma mužům (28 a 25) z Brna, kteří se specializovali na vykrádání automobilů na jihovýchodní a střední Moravě. Oba muže kroměřížští kriminalisté obvinili z krádeže, neoprávněného užívání cizí věci a držení platební karty, uvedla v úterý policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Pachatelé v září 2009 v Brně využili nepozornosti dvou mužů, kteří nakládali věci do svého vozidla značky Mercedes. Jakmile se tito muži vzdálili od auta, ve kterém ponechali klíče v zapalování, nasedla do něj dvojice zlodějů a ujela. „V mercedesu muži nalezli doklady majitele, více než deset tisíc korun, mobilní telefon, sadu golfových holí a sportovní obuv. Při užívání vozidla navíc vytržením autorádia poškodili palubní desku a způsobili tak škodu přes dvě stě tisíc korun,“ uvedla Kyšnerová.

Dvojice dojela ukradeným autem do Mořic na Prostějovsku, kde z neuzamčeného Fiatu Brava sebrali majiteli tašku s peněženkou s osobními doklady, platební kartou a penězi.

Zloději poté pokračovali do Kroměříže, kde se vloupali do tří zaparkovaných automobilů. Z jejich interiéru vzali mimo jiné firemní pracovní nářadí, kabelku s peněženkou a platebními kartami, navigaci a fotoaparát. U jednoho z aut navíc úmyslně prořezali pneumatiku. Mercedes ukradený v Brně poté odstavili na Vyškovsku.

Kriminalisté po dlouhodobém šetření oba muže usvědčili z rozsáhlé trestné činnosti. „Hrozí jim až tři roky vězení. V současnosti si přitom odpykávají trest odnětí svobody za podobnou činnost,“ upozornila mluvčí.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x