Policisté odhalili zloděje, který na Slovácku ukradl kvůli naftě celý tahač

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Za 26 hodin se podařilo uherskohradišťským kriminalistům odhalit pachatele, který kvůli odčerpání nafty ukradl celý tahač za téměř dva miliony korun, ten pak nechal odstavený v lese u obce Modrá. Jak agenturu Mediafax v úterý informoval policejní mluvčí Aleš Mergental, zlodějem je bývalý šofér.

Kromě asi 1200 litrů nafty sebral zloděj i dvě autobaterie. „Zadrželi jej v pondělí večer, když jel na schůzku, na které chtěl prodat ukradené baterie z kamionu. Jde o dvaačtyřicetiletého muže z Uherského Hradiště, který s kamionem několik let jezdil. Muž se k činu rozhodl prý proto, že jeho bývalý zaměstnavatel mu má údajně dlužit několik tisíc korun poté, co před měsícem ukončil pracovní poměr,“ poznamenal Mergental.

Zloděj podle svých slov přišel ke kamionu zaparkovanému ve Starém Městě, v jehož skrýši měl ještě schovány rezervní klíče. Bez problémů tak nastartoval, odpojil návěs a odjel do lesa nad Modrou. Tam už měl připravené auto s kanystry a barely. Do nich přečerpal naftu a odjel do garáže, vyměnil prázdné sudy za plné a vrátil se k přečerpávání. Přitom ještě z tahače odmontoval baterie a poškodil zámek dveří, aby to vše vypadalo jako vloupání. „O kamion samotný zájem neměl, chtěl jen v poklidu a nerušeně získat naftu a baterie, které chtěl prodat, aby ze všeho získal nějaké peníze,“ doplnil policejní mluvčí.

Kriminalisté muže zadrželi ve chvíli, kdy chtěl na parkovišti v Uherském Hradišti baterie prodat. Jak baterie, tak naftu schovanou v garáži kriminalisté zajistili a vrátí ji poškozené společnosti. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu krádeže a neoprávněné užívání cizí věci, za což mu ze zákona hrozí až tři roky vězení.

--> --> --> --> -->