Centrum Vsetína provoní guláš

VSETÍN - Více než 15 soutěžních dvojic, fotbalové zápasy, hovězí a zvěřinové guláše a bohatý doprovodný program nabídne v sobotu a v neděli tradiční Gulášfest ve Vsetíně. Agentuře Mediafax to oznámila mluvčí vsetínské radnice Marie Šidlová.

Sobotní program odstartuje na fotbalovém stadionu v Tyršově ulici v 10 hodin a potrvá do 22 hodin, v neděli bude Gulášfest začínat rovněž v 10 hodin, končit ale bude v 18 hodin.

„Nezbytnou součástí letošního druhého ročníku bude opět soutěž v kulinářském umění přihlášených kuchařů, kteří budou bojovat o putovní korunu a titul Vsetínský gulášový král. Ochozy fotbalového stadionu se od brzkých ranních hodin promění ve velkou polní kuchyni, kde bude probíhat soutěžní klání pod dohledem odborné poroty. Soutěžit se bude pouze s gulášem hovězím, po vyprodání soutěžních kotlů zavoní ve Vsetíně i zvěřina. Slavnostní vyhlášení letošního krále a předání koruny z rukou vítěze prvního ročníku Přemysla Kříže se uskuteční v sobotu ve 14.30 hodin,“ upřesnila za organizátory Hana Škarpová.

Pořádající vsetínská kapela Šimonband pro návštěvníky připravila také bohatý hudební program. Na pódiu se každý den od 15 hodin vystřídají hudební tělesa nejrůznějších žánrů. Vystoupí zde například Veselá Bída s Františkem Segradem, Acoustic Irish, zlínský Premier nebo vsetínští dvojnásobní držitelé Anděla Žamboši.

Novinkou letošního ročníku budou dopolední fotbalové zápasy. V sobotu od 11 hodin je na programu utkání starých pánů – TJ Zbrojovka Vsetín (2. liga) a Válcovny plechu Frýdek-Místek (1. liga) , v neděli to bude zápas mezi FC Vsetín a spol. a Valašským hokejovým klubem Vsetín.

--> --> --> --> -->