Hasiči bojují druhý den s požárem seníku ve Skašticích, policie zjišťuje, zda halu někdo nezapálil

SKAŠTICE - Hasiči pokračují v neděli již druhý den v hašení rozsáhlého požáru seníku a stohu u parkurové dráhy ve Skašticích na Kroměřížsku. Během čtyřiadvaceti hodin se u zásahu vystřídalo dvacet hasičských sborů, řekl agentuře Mediafax mluvčí zlínských záchranářů Ivo Mitáček.

„Hasiči celou noc pokračovali v dohašování prohořívající slámy, kterou se dařilo vyvážet z haly zasažené požárem. Slámu ukládali mimo objekt a prolévali ji vodou z několika proudů vody,“ řekl Mitáček.

Desítky tun vyvážené slámy zabraly veškeré pozemky majitelů, záchranáři proto musejí v neděli vyřešit, kam budou dále tlející materiál vyvážet.

„V hale zůstává stále značné množství prohořívající slámy, kterou bude nutné dostat ven a dále dohasit,“ řekl Mitáček. Hasičům pomáhají v práci speciální nakladače „Zásah a hasební práce budou pokračovat celou neděli,“ řekl Mitáček.

Mohutný požár vypukl v sobotu ráno v těsné blízkosti parkurového závodiště ve Skašticích, kde se konaly závody pro veřejnost. Hasiči zjistili, že oheň zasáhl asi 30 tun navezené slámy a sena. „Samotná hala je značně poškozena, a to plášť i konstrukce. Uvnitř jsou stroje na výrobu pelet a stroje poháněné plynem. Hasiči tlakové nádoby soustavně chladili a snažili se zabránit případnému výbuchu.

[i]“Odhadovaná škoda může být vyšší než čtrnáct milionů korun,“ konstatoval Mitáček.

Kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová agentuře Mediafax řekla, že kriminalisté vyšetřují požár kvůli podezření z trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti. „Zjišťujeme, zda požár někdo založil úmyslně nebo vznikl z nedbalosti. Na místě pracují kriminalisté,“ řekla mluvčí.¨

„Jakmile to situace dovolí, přijede na požářiště psovod s policejním psem, který je speciálně vycvičený k vyhledávání akcelerantů hoření,“ řekla Kyšnerová.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x