Hasiči i třetí den likvidují požár slámy v hale ve Skašticích

SKAŠTICE - Třetím dnem pokračují v pondělí hasební a likvidační práce po rozsáhlém požáru slámy ve skladovací a výrobní hale na pelety ve Skašticích na Kroměřížsku. Agentuře Mediafax to řekl mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

„Hasiči už druhou noc po sobě nepřerušili práce spojené s dohašováním desítek tun prohořívající slámy uskladněné v hale. Nadále postupně vyvážíme materiál na venkovní volnou plochu a důkladně ho proléváme vodou,“ poznamenal Mitáček.

Počet nasazených jednotek se začíná blížit číslu 30. „Uvnitř haly není možné nechat slámu vyhořet pod dohledem hasičů, jak by tomu bylo například na volné ploše. Není možné riskovat další rozhoření, případně další poškození narušené budovy,“ vysvětlil Mitáček.

Vyšetřovatel hasičů se ve spolupráci s policií stálůe snaží objasnit příčinu vzniku požáru. Majitelé zasaženého objektu, zničených strojů a materiálů upřesnili vyčíslení škod, které je aktuálně na hodnotě asi 17 milionů korun.

Mohutný požár vypukl v sobotu ráno v těsné blízkosti parkurového závodiště ve Skašticích, kde se konaly závody pro veřejnost. Hasiči zjistili, že oheň zasáhl asi 30 tun navezené slámy a sena. Hala je značně poškozena, a to plášť i konstrukce.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x