Ve Velkých Karlovicích mohou lidé vyrazit do přírody s piknikovou mapou i košem

VELKÉ KARLOVICE - Novinku pro turisty zavádí turistický resort Valachy, lidé budou moci vyrazit do přírody v okolí Velkých Karlovic se speciální piknikovou mapou a piknikovým košem. Agentuře Mediafax to za turistický resort Valachy řekla v úterý Martina Žáčková.

Pikniková mapa poskytne zájemcům tipy na nejvhodnější místa, kde si vychutnat hodování v přírodě s výhledem do krajiny.

„Malebná příroda Beskyd je jako stvořená k pěším výletům, na řadě míst nabízí úchvatné vyhlídky a romantická panoramata. Z množství tras v okolí Velkých Karlovic jsme vybrali ty, které jsou délkou, převýšením či vybaveností podél trasy vhodné pro spojení vycházky s piknikem. Mapa poradí i vhodnou trasu pro rodiče s kočárkem nebo vozíčkáře. Jsou v ní vyznačena doporučená místa s hezkým výhledem, ohniště i body, kde jsou k dispozici posezení či pitná voda,“ sdělila Zuzana Vašutová, vedoucí Spa hotelu Lanterna, který v resortu Valachy službu piknikových košů zajišťuje.

Lidé si mohou v Lanterně nechat nabalit piknikový koš podle svých chutí. V základní nabídce jsou například grilované kuřecí paličky marinované v chilli a medu, domácí pečivo, špenátový koláč, sendviče se šunkou a sýrem, bageta s filírovanou vepřovou panenkou a pikantními lístky salátu, jablkový závin či variace francouzských sýrů, vše doplněno čerstvou zeleninou, ovocem, koláčky či vínem. „Piknikový koš má v našich horských podmínkách podobu spíše připomínající batoh – lze ho nasadit na záda a snadno přenášet. Vedle piknikové mapy do něj přibalíme i deku,“ dodala Vašutová.

Cena piknikového koše závisí na množství jídla, které si zájemci nechají nabalit s sebou. „Příjemnou tečkou za piknikem v přírodě pro rodiny s dětmi se může stát návštěva lanového parku u hotelu Horal. V případě zájmu rodinnou vstupenku přibalíme k piknikovému koši za příplatek 100 korun, což je pětina běžné ceny,“ dodala Vašutová.

--> --> --> --> -->