Na rekultivaci skládky v Hrachovci ušetří valašskomeziříčská radnice 20 milionů korun

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - O více než 20 milionů korun méně bude valašskomeziříčskou radnici stát plánovaná rekultivace skládky v místní části Hrachovec. Agentuře Mediafax to sdělila Vendula Králová z valašskomeziříčské radnice.

Zakázku získala pražská firma. Původně vedení města počítalo s náklady ve výši 34,5 milionů korun včetně DPH. V letošním roce měly být zahájeny práce v maximální výši 13,5 milionu korun včetně DPH a zbývající náklady se měly rozdělit do následujících dvou let. „Vybraná firma nabídla částku 14,1 milionu korun včetně DPH, díky tomu se financování urychlí o rok, stavba ale potrvá dva roky, jak bylo v plánu,“ řekl starosta města Jiří Částečka (ODS).

Rekultivace se bude skládat ze sedmi stavebních objektů. „Předpokládáme, že počáteční práce budou zahájeny na konci září, nejpozději začátkem října letošního roku,“ upřesnil referent odpadového hospodářství valašskomeziříčské radnice Michal Lysák.

O zakázku mělo zájem 19 firem. Nejvyšší nabízená částka byla ve výši 34,6 milionu korun včetně DPH.

Rekultivací skládky však práce na ní nekončí. „Po dalších 30 let bude skládka neustále monitorována. Roční náklady se budou pohybovat mezi 250 až 350 tisíci korunami,“ dodal Lysák s tím, že z částky budou hrazena měření bioplynu, laboratorní kontroly vody, provoz čerpadel, revize zařízení a seč trávy.

--> --> --> --> -->