Valašskomeziříčskou nemocnici povede nová ředitelka

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Nemocnice Valašské Meziříčí má od září novou ředitelku, stala se jí Petra Šupšáková. Agentuře Mediafax to řekla mluvčí nemocnice Hana Szotkovská.

Šupšáková dosud v nemocnici pracovala jako vedoucí pracoviště počítačové tomografie. V postu vystřídala dosavadního ředitele Milana Leckéšiho, který nemocnici vedl téměř deset let. Leckéši nově zastává post lékařského ředitele holdingu Agel, pod který valašskomeziříčská nemocnice patří.

Pětačtyřicetiletá Petra Šupšáková pracovala v Nemocnici Přerov, Městské Nemocnici Ostrava a Fakultní Nemocnici Ostrava, kde zastávala post zástupce přednosty pro vědecko-výzkumnou činnost. Na čas také zakotvila jako specializovaný mamodiagnostik v Mamocentru Nový Jičín. Nová ředitelka si vyzkoušela i práci v zahraničí. Od roku 2007 pracovala až do loňského roku v Severním Irsku v Antrim Hospital. Kromě cestování se ve volných chvílích věnuje také cyklistice, plavání, architektuře či výtvarnému umění.

„Ráda bych se zasadila o další rozvoj nemocnice. Mým dlouhodobým cílem je spokojenost pacientů a udržení vysoké kvality zdravotní péče v našem regionu, odkud i já pocházím,“ konstatovala nová ředitelka valašskomeziříčské nemocnice. Velký důraz bude přitom klást na podporu vzdělávání jak lékařů, tak středního zdravotnického personálu. „Tak abychom léčili a vyšetřovali naše pacienty se znalostí nejnovějších metod a trendů,“ doplnila lékařka.

--> --> --> --> -->