V Uherském Hradišti otevřeli nové parkoviště v centru, celodenní stání vyjde řidiče na 20 korun

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Nové parkoviště pro 51 aut otevřeli slavnostně v úterý v Uherském Hradišti u vlakového nádraží. Provoz zde byl zahájen už první zářijový den, agentuře Mediafax to řekl mluvčí uherskohradišťské radnice Jan Pášma.

Nové parkoviště ČD Sever se nachází mezi objektem Penzionu Na Stavidle, budovou Českých drah a komunikací ulice Na Stavidle. Za celodenní zaparkování zde řidiči zaplatí 20 korun, do historického centra města je to pěšky asi dvě minuty chůze. Parkující vjíždějí na parkoviště přes závorový automatický parkovací systém.

„Parkovací místa jsou ze zámkové dlažby, komunikace parkoviště je pokryta živičným povrchem. Prostranství osvětluje nové veřejné osvětlení, přibyla rovněž výsadba zeleně, kterou tvoří stromy, keře a travnaté plochy. Nový je i chodník, který propojil stávající chodník před budovou Penzionu Na Stavidle od sídliště Mojmír k nádražní budově,“ doplnil Pášma.

Stavba stála 4,307 milionu korun. „Společně s nově vzniklými 51 parkovacími místy máme nyní celkem 1179 veřejných parkovacích míst v majetku a správě města. Naším cílem je zajistit lidem pohodlné parkování za přijatelné ceny, což 20 korun na celý den na parkovišti ČD Sever zcela jistě splňuje,“ dodal místostarosta města Uherské Hradiště Zdeněk Procházka (KDU-ČSL).

V blízké době město Uherské Hradiště postaví ještě další parkoviště, které vznikne v lokalitě ulice na Stavidle. Jedná se o rozšíření parkoviště naproti ulici Dlouhá, vznikne zde 53 nových parkovacích míst.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x