V Uherském Hradišti se chystá otevření nového městského turistického okruhu

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Klub českých turistů v Uherském Hradišti plánuje otevření Městského turistického okruhu. Agentuře Mediafax to ve středu sdělil mluvčí uherskohradišťské radnice Jan Pášma.

Městský turistický okruh, který vede městem Uherské Hradiště a jeho okolím, byl zprovozněn už letos na jaře. Až nyní ho ale oficiálně otevřou i turisté, a to v sobotu dopoledne. Setkání turistů začne v 8.30 hodin na Masarykově náměstí.

„Malý okruh o délce 7,5 kilometru vede hlavně městem a jeho pamětihodnostmi, velký okruh čítající 12 kilometrů povede i po okrajových částech města, jako je Rochus či historické vinné sklepy v Mařaticích či bývalý židovský hřbitov. Každý z účastníků sobotní akce získá mapu Městského turistického okruhu Uherské Hradiště,“ řekl předseda Klubu českých turistů Uherské Hradiště František Čevela.

Souběžně s akcí se bude konat také šestý ročník oblíbené akce Hradišťské chodníčky, která je určena zejména rodičům s dětmi. „Také tato trasa bude z větší části vedena po Městském turistickém okruhu. Za účast a zdolání sedmikilometrové trasy obdrží děti mimo účastnického listu i drobné ceny,“ doplnil Čevela.

Start Hradišťských chodníčků bude u nákupního střediska Dukla u Zimního stadionu v sobotu v 8.30 hodin a startovné stojí desetikorunu.

--> --> --> --> -->