Zlín se těší na premiéru nového ročníku hokejové Tipsport extraligy. Klub PSG načíná čtvrté desetiletí nepřetržitého pobytu mezi elitou. Na Karla Rachůnka se bude vzpomínat na několik způsobů

Tříbodovou výhrou na ledě Mladé Boleslavi vstoupili hokejisté PSG Zlín do další extraligové sezóny. Mezi československou a pak českou elitou se nepřetržitě drží už od roku 1981. Na zimním stadionu Luďka Čajky je vše připraveno k úterní domácí premiéře. Zápas bude mít vzhledem k leteckému neštěstí v Jaroslavli přeci jen poněkud specifickou atmosféru.

„K uctění památky Karla Rachůnka jsme připravili speciální choreo na jižní straně stadionu v místech pro stání,“ pozorňuje šéf zlínského Fan clubu Tomáš Vitásek. „Čtyři kluci navíc po několika dnech tvrdé práce mají hotovou obří plachtu, kterou rozvinou a znovu tak připomenou světlou památku vynikajícího hokejisty i člověka,“ doplňuje Vitásek.

V zákulisí zimního stadionu bylo v pondělí dopoledne pěkně rušno. Na zápas se chystali všichni, od vrcholných manažerů až třeba po „všešikulku“ Miroslavu Nábělkovou, která se tentokrát dala neplánovaně do šití. „Musím přišít na celou sadu více než pětadvaceti modrých dresů červená srdíčka s iniciály KR, je to další druh vzpomínky klubu na nezapomenutelného Karla Rachůnka,“ vysvětluje paní Miroslava.

Plno práce má i ředitel zimního stadionu David Navrátil. „Teď už jen ladíme, všechno by mělo klapnout, několikrát jsme třeba vyzkoušeli funkčnost kostky nad ledem, máme sladěný tým techniků a kameramanů, fungovat musí režie, chceme nabídnout divákům i po této stránce co největší komfort,“ doplňuje Navrátil.

Po loňské zkušenosti Plzně a Mladé Boleslavi si i ve Zlíně musí pořádně prověřit všechny administrativní náležitosti, například s platností registračních průkazů. „Myslím, že by neměl být problém, nejvíce práce jsem poslal po rodinné linii na syna Jiřího, má už zkušenosti a je přece ve funkci sportovního manažera,“ tvrdí vedoucí prvního mužstva Oldřich Šolc.

Zápas 3. kola Tipsport extraligy mezi PSG Zlín a Rytíři Kladno začíná v úterý v 17.30, není vůbec vyloučeno, že se jeho vítěz vyšvihne do samého čela naší elitní soutěže.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x