Uherskohradišťská Hvězda nabídne legendární snímky, von Trierovu Melancholii a Taxikáře

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Legendární snímek Melancholia dánského režiséra Larse von Triera nabídne v úterý v rámci Art kina uherskohradišťská Hvězda. Ve středu čeká diváky snímek Taxikář, který bude k vidění rovněž ve čtvrtek v rámci Zlatého fondu s úvodem Jiřího Černého, uvedl Jaromír Orel z Městských kin Uherské Hradiště.

Melancholii promítá uherskohradišťské kino Hvězda v úterý od 19.30 hodin. „Pozoruhodný film o konci světa dánského režiséra Larse von Triera vypráví uhrančivý příběh dvou sester (Kirsten Dunst a Charlotte Gainsbourg), z nichž ta mladší se právě vdává. Svatební veselí se odehrává na starobylém venkovském sídle a všeobecnou sváteční náladu zakalí náhlá hrozba v podobě rudé planety s názvem Melancholia. Ta vystoupila zpoza slunce a s níž hrozí Zemi bezprostřední srážka,“ upozornil Orel.

Taxikář patří k jednomu z dlouhodobě nejvlivnějších titulů poválečné americké kinematografie v unikátní restaurované verzi. Když se na začátku filmu z mlžného oparu vynoří jedovatě žlutý taxík a chodci zpomaleně procházejí rudě nasvícenou párou, je jasné, že tohle město se stalo peklem. A od chvíle, kdy se na plátně objeví Travis Bickle, šestadvacetiletý veterán z Vietnamu, není pochyb o tom, že v něm tiká nastražená časovaná bomba. Film byl na MFF v Cannes 1976 oceněn Zlatou palmou. První projekce se na Hvězdě uskuteční ve středu od 20 hodin.

„Průkazku ART na rok 2011 si za 60 korun mohou zájemci po registraci zakoupit před libovolným představením v kině Hvězda. Držiteli přináší slevu 10 korun na všechny projekce ARTu a Projektu 100, zároveň znamená i výhody od Asociace českých filmových klubů. Jde například o slevy na semináře a přehlídky Městských kin Uherské Hradiště a přístup do jejich videotéky, padesátiprocentní sleva na průkaz Zlatého fondu. Na filmy ART mohou přijít i nečlenové, zaplatí však plné vstupné,“ upozornil Orel.

Ve čtvrtek 22.září je navíc Taxikář s výtečným Robertem De Nirem k vidění i v rámci Zlatého fondu, začátek projekce je od 16 hodin.

Průkazku Zlatého fondu na školní rok 2011/2012 si může zájemce po registraci zakoupit za 50 korun před libovolným představením v kině Hvězda.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x