Fotbalový útočník Bača se vrátil z Jihlavy do druholigového Zlína

ZLÍN - Útočník Martin Bača předčasně ukončil smlouvu s fotbalovým celkem Vysočina Jihlava a v rámci druhé nejvyšší soutěže se po roce vrátil do Tescomy Zlín. Moravský klub o tom ve čtvrtek informoval na svých oficiálních internetových stránkách.

Zlínský odchovanec Bača zamířil vloni v létě na Vysočinu s cílem pomoci Jihlavě k postupu do nejvyšší soutěže, což se nepovedlo. Pětadvacetiletý útočník navíc nedostával tolik šancí, a proto souhlasil s návratem do Zlína, s nímž podepsal dvouletý kontrakt.

„V danou chvíli to pro mě bylo nejlepší možné řešení. V Jihlavě jsem příliš nehrál, spíš jsem chodil na hřiště jako střídající, a protože jako zkušenějšího hráče mě trenéři příliš nechtěli posílat ani s třetiligovou juniorkou, chyběla mi zápasová praxe. Proto jsem byl rád za nabídku, která ze Zlína přišla,“ uvedl Bača, který ve staronovém působišti ve čtvrtek poprvé trénoval.

Bača odehrál v dresu Zlína 109 utkání v Gambrinus lize a vstřelil v nich 11 branek. V roce 2008 si vyzkoušel půl roku první ligu i na Slovensku, kde hrál za Nitru.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x