Dva opilí zloději se pokusili v Uherském Hradišti vykrást dodávku, zabránili tomu náhodní svědci

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Uherskohradišťští policisté vyšetřují případ krádeže, kdy se dva opilí známí pokusili vykrást zaparkovanou dodávku na sídlišti Východ v Uherském Hradišti. Díky všímavým sousedům se jim to ale nepovedlo, agentuře Mediafax to sdělil policejní mluvčí Aleš Mergental.

Událost se stala v pondělí kolem 23. hodiny. Mladý muž spatřil z okna dvě podezřelé postavy, které svítily do zavazadlového prostoru jedné zaparkované dodávky. Jedna z postav se pak rozběhla a skočila rozbitým oknem do dodávky.

„Jakmile to uviděl, řekl sousedovi, který byl v tu dobu na balkoně, ať volá na policii a sám se rozběhl před panelák. Jeden z dvojice před ním utekl, ale toho druhého, který vylezl z dodávky, zalehl na zemi. Zloději se ovšem podařilo vysmeknout a utéct pryč. To už ale na místo přijely policejní hlídky, které po pachatelích začaly pátrat. Za pět minut jednoho ze zlodějů vypátrali a zadrželi. Druhého z pachatelů, kterého policisté dobře znají, se hlídkám nepodařilo na místě najít,“ konstatoval Mergental.

Zadržený pětadvacetiletý muž díky všímavosti a aktivitě občanů nestačil z dodávky nic ukrást, jen rozbitím okna způsobil škodu čtyři tisíce korun. Policisté jej umístili do policejní cely. V úterý se při výslechu policistům k pokusu krádeže přiznal.

„S druhým z pachatelů celý večer popíjeli po hospodách alkohol. Pak se zřejmě v opileckém opojení rozhodli krást. Za pokus krádeže jim ze zákona hrozí až dva roky vězení,“ dodal Mergental.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x