Mateřská školka uherskohradišťské nemocnice nabídla veřejnosti den otevřených dveří

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Den otevřených dveří v zaměstnanecké mateřské školce připravila ve čtvrtek pro veřejnost Uherskohradišťská nemocnice a.s. O akci  informoval mluvčí zdravotnického zařízení Jan Karásek.

Školka je určena dětem zaměstnanců nemocnice od 2 roků až do předškolního věku. Děti mohou do mateřinky přicházet již od šesti hodin ráno, rodiče si své potomky mohou vyzvednout nejpozději do půl sedmé večer.

„Rodiče jsme informovali o stravování dětí, jejich pracovním i odpočinkovém programu včetně venkovního zázemí a prohlídky nemocničního hřiště. Odborná veřejnost měla příležitost prodiskutovat možnosti získávání finanční podpory pro podobné projekty z Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost,“ uvedl mluvčí.

Zařízení poskytuje aktuálně zázemí dvaceti dětem. „Je pravda, že kapacita dvaceti dětí není vzhledem k současnému zájmu nejen našich zaměstnanců o umístění dětí velká, ale vedení nemocnice aktuálně pracuje na rozšíření zařízení,“ upozornila vedoucí učitelka Jana Musilová.

Zaměstnaneckou mateřskou školu uvedla Uherskohradišťská nemocnice a.s. do provozu 1. ledna 2010 jako vůbec první ve Zlínském kraji.

„S nápadem přišel tehdy lékař Ivo Zlínský, který měl jako rodič problém s provozem klasických mateřských škol. Abych řekl pravdu, zpočátku jsme měli pochybnosti, ale brzy se ukázalo, že by to mohl být jeden z důležitých kroků v personální politice Uherskohradišťské nemocnice. Ještě nějaký čas potom trvalo, než jsme o tomtéž přesvědčili i zastupitele Zlínského krajského úřadu,“ konstatoval ředitel nemocnice Antonín Karásek.

V říjnu 2010 se podařilo Uherskohradišťské nemocnici získat dotaci od Ministerstva práce a sociálních věcí z Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost. Hlavním cílem projektu je personálně, provozně a finančně zajistit péči o děti předškolního věku. „Díky zaměstnanecké mateřské škole mohou být zachovány rovné příležitosti žen a mužů na trhu práce a sladění pracovního a rodinného života, tak jak se o tom v projektu hovoří,“ dodal mluvčí nemocnice Jan Karásek.

--> --> --> --> -->