Kroměřížská Obchodní akademie ušetří díky zateplení přes 400 tisíc korun ročně

KROMĚŘÍŽ  - Obchodní akademie Kroměříž se dočkala zateplení a předpokládaná úspora energií dosáhne díky tomu zhruba 458 tisíc korun ročně. Sdělila to mluvčí Zlínského kraje Gabriela Dvorníková.

Investorem projektu byl Zlínský kraj, který je zřizovatelem školy. „Celkové náklady zateplení ve výši 10,724 milionu korun byly hrazeny z rozpočtu kraje, rozpočtu školy a rovněž s využitím dotace z Operačního programu Životní prostředí,“ poznamenal hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák (ČSSD).

Obchodní akademii Kroměříž tvoří dvě budovy. V jedné sídlí samotná škola, ve druhé se nachází tělocvična, jídelna a technické zabezpečení. Zatepleny byly obvodové stěny, sokly a stropy budov. Kompletní výměnu čekala také okna a parapety, byly instalovány vhodnější systémy okapů a svodů a vybudovány okapové chodníky.

„Kroměřížská obchodní akademie je jednou z celkově 16 škol, jejíž zateplení Zlínský kraj coby investor za pomoci evropských peněz v poslední době úspěšně realizoval či realizuje,“ doplnil krajský radní odpovědný za oblast školství Josef Slovák (ODS).

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x