Video: Před třiadevadesáti lety, 28. října 1918 vzniklo Československo

Výročí slavíme na rozdíl od Slovenska jako státní svátek. Lidé ve Zlíně se ale do oslav rozhodně nehrnou. Pomník zakladatele státu Tomáše Garigue Masaryka zdobí květy a stuhy hejtmana Zlínského kraje a primátora města.

run_function(‚id‘,’28‘,’14794′,’global $wc;$wc=array();$pom=stripslashes(‚175‘); $wc[‚id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$pom=stripslashes(‚14794‘); $wc[‚unique_id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$wc[‚function_id‘]=’28‘;‘,’a:0:{}‘); ?>

Lidé ale oslavám moc nedají. Volno a prodloužený víkend ovšem vítá snad každý, znalosti z historie vzniku ale také rozpadu Československa zrovna brilantní nejsou. A slavit se bude velmi umírněně, zpravidla prací,případně na zdobení dušičkových hrobů, mimo jiné prý i kydáním hnoje. Jediným místem důstojných oslav tak bude  právě rok mladé 1. Slovensko-české informační centrum na Kohůtce, tam si lidé společný stát připomenou. Jinde založení samostatného státu dvou blízkých národů přecházejí téměř bez zájmu.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x