Policie zjistila, že nehoda u Vlčích Dolů na Kroměřížsku byla pokus o vraždu

KROMĚŘÍŽ  - Červnová nehoda u Vlčích Dolů na Kroměřížsku byla pokusem o vraždu, takový je konečný výrok týmu policistů, kteří se případem zabývali pět měsíců. V pondělí to sdělila krajská policejní mluvčí Jana Bartíková.

Jednatřicetiletý muž se pokusil zabít svou bývalou partnerku tak, že strhl řízení a vozem Fiat Doblo Cargo narazil do vzrostlého stromu. Osmadvacetiletá žena z Kroměřížska tehdy utrpěla těžká zranění, pachatel na místě zemřel.

Tragická nehoda se stala 30. června v brzkých ranních hodinách. Původně to vypadalo, že řidička nezvládla řízení a sjela z cesty. „Už na místě ale zraněná a šokovaná žena záchranářům i policistům opakovala, že za nehodu nemůže ona, ale její spolucestující, který strhnul řízení. A tuto verzi nezávisle na sobě potvrdily i dva znalecké posudky. Z nich vyplynulo, že zranění muže odpovídají tomu, že v době nárazu se nakláněl k volantu, a že trajektorie jízdy neodpovídala běžnému smyku, ale stržení vozu ze silnice. Policisté na volantu navíc zajistili pachové stopy. Jak se později ukázalo, patřily pachateli,“ poznamenala Bartíková.

Muž prý řízení strhnul se slovy „Tak sbohem…“ Osmadvacetiletá žena nehodu u Vlčích Dolů přežila jen díky náhodě a vynikající péči záchranářů a lékařů, kteří ji nechali okamžitě letecky transportovat do olomoucké fakultní nemocnice.

Policisté zjistili, že touto tragédií vyústily dlouhodobé spory, které se neustále stupňovaly. Muž chtěl bývalou partnerku zabít a sám spáchat sebevraždu.

Vzhledem k tomu, že pachatel u Vlčích Dolů zemřel, kriminalisté případ odložili.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x