Nehoda u Kroměříže si vyžádala dva zraněné

KROMĚŘÍŽ - Na hlavním silničním tahu z Hulína do Kroměříže se v sobotu stala vážná dopravní nehoda, při které se zranili dva lidé. Agentuře Mediafax to sdělil mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Na silnici se střetla osobní auta značky Fiat Uno a Ford Focus a zranění utrpěl řidič fiatu i řidička fordu. Muž zůstal ve voze zaklíněn a hasiči ho museli vyprostit. Ženě se podařilo z vraku vozu dostat ještě před příjezdem záchranářů.

Zaklíněnému muži jsme nasadili krční límec a po příjezdu posádky zdravotnické záchranné služby začalo vyprošťování. Pod dohledem lékaře jsme připravili páteřovou desku, uvolnili prostor kolem těla a muže jsme vytáhli ven,“ konstatoval Mitáček.

Podle Hany Polešákové z krajské záchranky utrpěla žena lehké zranění a muž středně těžké. „Řidička měla zhmožděný hrudník od airbagů a řidič utrpěl poranění kolene a rovněž měl zhmožděniny. Oba jsme převezli na úrazovku do kroměřížské nemocnice,“ doplnila Polešáková.

Po dobu zásahu složek integrovaného záchranného systému byla značně omezena doprava na důležité křižovatce k dálnici D1. Dopravu na místě řídili policisté.

--> --> --> --> -->