Cestovatelka odhalí na besedě ve Zlíně tajemství himálajské viagry

ZLÍN  - V rámci výstavy Šangri-la se v pondělí ve Zlíně uskuteční další cestovatelská beseda, tentokrát s názvem Země sněžného levharta. Jak uvedla Blanka Kovandová z Muzea jihovýchodní Moravy, cestovatelka zde mimo jiné odhalí tajemství himálajské viagry.

Besedu povede Darja Milošová a hovořit bude o území od západního Nepálu po hranici s Tibetem. „Podíváme se na život pastevců jaků známý z filmu Himalaya, pětitisícová sedla s výhledem na zasněženou Daulághirí a překvapením je seznámení s himálajskou viagrou,“ přiblížila cestovatelka.

Darja Milošová vystudovala divadelní manažerství, ale díky svým dlouhým cestám po Asii, Americe i Africe propadla kouzlu cestování. Při své první dlouhé výpravě se vydala po zemi přes Indii až do Indonésie, druhá cesta vedla z Aljašky do Chile. Třetí africká ji zavedla do východní a jižní Afriky. Učila potápění v Hondurasu i lyžování v Coloradu.

Beseda spojená s promítáním se koná v pondělí v přednáškovém sále Muzea jihovýchodní Moravy. Začátek je v 18 hodin a vstupné je 50 korun.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x