Zlínský kraj letos nezvykle obdaruje dvě první miminka

ZLÍN – Nezvyklou situaci musel v prvních hodinách nového roku řešit hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák. Jednu hodinu a sedmnáct minut po silvestrovské půlnoci přišel na svět ve Vsetínské nemocnici Kryštof Pinďák, a stal se tak prvním miminkem narozeným letos ve Zlínském kraji. Ještě dříve ovšem, a to hned pár vteřin po půlnoci, přivedli porodníci ve Vyškově v Jihomoravském kraji na svět Hanu Skřipcovou, jejíž rodiče ale žijí v Kroměříži, tedy také ve Zlínském kraji.

Dnes odpoledne navštívil hejtman Stanislav Mišák ve Vsetínské nemocnici Kryštofa a jeho maminku, aby jim již tradičně za Zlínský kraj spolu s gratulací předal plyšovou hračku, kytici a finanční obnos v hodnotě 10 tisíc korun. Po dohodě s hejtmanem Jihomoravského kraje Michalem Haškem se hejtman Stanislav Mišák vydá zítra také do Vyškova, kde stejné dary předá prvnímu letošnímu miminku ze Zlínského kraje. Stejně tak hejtman Michal Hašek během dnešního dopoledne popřál nejen mamince Hany Skřipcové ve Vyškově, ale i mamince Elišky Macákové, která se narodila v Nemocnici Milosrdných bratří v Brně také v první minutě po silvestrovské půlnoci.

Chlapeček Kryštof, který se stal prvním dítětem roku 2012 narozeným ve Zlínském kraji, vážil po narození 2,80 kilogramů. On i jeho maminka Andrea Vavřínková jsou v pořádku, a u porodu byl přítomen i tatínek Martin Pinďák. Spolu s hejtmanem Stanislavem Mišákem ho dnes navštívili také starostka Vsetína Iveta Táborská, místostarosta Petr Kořenek a ředitel Vsetínské nemocnice Martin Metelka. Hana Skřipcová, která se jako první miminko ze Zlínského kraje narodila ve vyškovské nemocnici, vážila po příchodu na svět 3,36 kilogramů.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x