Ženu na Kroměřížsku okradli falešní policisté

POSTOUPKY  - Sedmasedmdesátiletou řidičku osobního automobilu okradli u Postoupek na Kroměřížsku falešní policisté. Ženě přitom tvrdili, že provádějí kontrolu pneumatik, sdělila v pátek  kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

I když byli muži v civilním oblečení, žena jim uvěřila. „Zatímco se bavila s jedním z nich, druhý obcházel auto kvůli údajné kontrole pneumatik. Po jejich odchodu řidička zjistila, že jí chybí kabelka, kterou měla na zadním sedadle,“ uvedla Kyšnerová.

Policisté po mužích pátrají. „Jsou ve věku okolo 20 a 40 let. Mladší z nich byl asi 170 centimetrů vysoký, měl na sobě tmavou bundu a tmavé kalhoty. Starší byl zhruba 175 centimetrů vysoký, oblečený byl do rezavé mikiny a černé bundy. Oba muži byli štíhlé postavy a mluvili plynule česky,“ řekl mluvčí.

Pachatelům, kteří z místa odjeli tmavým vozidlem, hrozí až dvouleté vězení. „Podařilo se nám vytvořit zdařilé identikity, proto žádáme veřejnost o pomoc. Pokud kdokoliv může poskytnout informace, ať se obrátí na linku 158 nebo na kterékoliv oddělení,“ dodala.

--> --> --> --> -->