Na Kroměřížsku se zvýšil počet dopravních nehod

KROMĚŘÍŽ  - Na silnicích v okrese Kroměříž museli policisté v uplynulém roce vyjíždět k celkem 408 dopravním nehodám, v roce předtím zasahovali u 346 nehod. V pondělí to sdělila policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Radikálně se zvýšil také počet lidí, kteří při nehodách přišli o život. Zatímco v roce 2010 zemřeli tři lidé, loni při nehodách na Kroměřížsku vyhaslo 11 lidských životů.

„V autech zahynulo osm lidí, smrtelná zranění utrpěli také dva chodci a jeden cyklista. Nejtragičtější nehoda se stala v červenci v katastru obce Bezměrov. Sedmatřicetiletý řidič Škody Felicia jel po vedlejší silnici ve směru od Brna na Bezměrov a nedal v křižovatce přednost jednapadesátiletému řidiči. Po bočním středu zemřel ve škodovce nejen řidič, ale i jeho třicetiletý spolujezdec a sedmadvacetiletá žena. Řidič Opelu Vivaro a jeho osmačtyřicetiletá spolujezdkyně utrpěli těžká zranění,“ upřesnila Kyšnerová.

Těžké zranění loni utrpělo 40 lidí, předloni jich bylo o pět více. Lehce zraněných bylo 201, v roce 2010 jich bylo o tři méně. Dopravních nehod pod vlivem alkoholu bylo loni o 11 méně než předloni. V roce 2011 bouralo 52 podnapilých řidičů. Rekordmanem se stal jednapadesátiletý cyklista z Chropyně, který nadýchal 3,42 promile alkoholu. Při sjíždění z chodníku na komunikaci nezvládl řízení, přepadl přes řidítka a zranil se v obličeji.

Nejvíce nehod způsobili řidiči ve věku 35 až 40 let a poté řidiči ve věku 30 až 35 let. Nejméně pak bourali mladí lidé do 20 let a také řidiči nad 65 let. Nejčastější příčinou dopravních nehod byl nesprávný způsob jízdy, nedodržení stanovené rychlosti, nedání přednosti nebo nebezpečné předjíždění.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x