Za vraždu známé na Kroměřížsku poslal soud muže na 20 let do vězení

Dvacet roků ve věznici se zvýšenou ostrahou stráví Jiří Bartál (42), který měl podle obžaloby loni v létě zavraždit v Koryčanech na Kroměřížsku svou známou (58), její tělo pak ukrýt do vodovodní šachty. Krajský soud ve Zlíně obžalovanému uložil i ústavní protialkoholní léčbu.

Obviněný muž u zavražděné ženy asi rok bydlel. 22. června loňského roku oznámil na policii její zmizení.

Operační důstojníci vyhlásili standardní pátrací akci. V tu chvíli ještě nikoho nenapadlo, že policisté ženu najdou o několik hodin později zavražděnou,“ uvedla zlínská policejní mluvčí Jana Bartíková.

Kriminalisté nakonec mrtvé tělo ženy našli ve vodovodní šachtě za vstupními dveřmi rodinného domku.

Obviněný už během vyšetřování připustil, že vzal paličku a rozmáchl se proti ženě, dál si však prý nic nevybavuje. Údajně až na druhý den zjistil, že je žena mrtvá, tak vše uklidil, včetně těla. To schoval do šachty, kterou zaizoloval novinami a vazelínou a přikryl kobercem. Proč tělo ukryl, nám nevysvětlil,“ sdělil už dříve vrchní komisař Milan Janoštiak, který vedl vyšetřovací tým.

Bartál měl dosud v rejstříku trestů čtyři záznamy za trestné činy nenásilného charakteru. Rozsudek zatím není pravomocný, státní zástupce i obžalovaný si vzali lhůtu na rozmyšlenou.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x