Ve Zlíně přišlo na svět nejméně dětí za posledních 10 let

Nejméně dětí za posledních 10 let přišlo na svět v uplynulém roce v Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně. Sdělil mluvčí zlínského magistrátu Zdeněk Dvořák.

V roce 2011 se ve zlínské nemocnici narodilo celkem 2 370 dětí. „Jde o nejmenší počet novorozeňat narozených ve městě za posledních 10 let. Značný pokles je to už ve srovnání s rokem 2010. Tehdy jsme na matrice zaevidovaly celkem 2 785 dětí narozených ve Zlíně. Důvodů, proč loni došlo k poklesu, může být několik. Od klesající porodnosti, která trápí celou Českou republiku, až po to, že některé rodičky daly přednost jiným porodnicím,“ konstatovala Irena Bodanská, vedoucí oddělení matrik a ověřování magistrátu.

Z posledních 10 let se nejvíce dětí ve Zlíně narodilo v roce 2008, tehdy jich přišlo na svět v místní porodnici celkem 2 958.

Stejně jako se mění každý rok počty narozených dětí ve Zlíně, mění se i obliba jmen, která rodiče svým potomkům dávají. V roce 2011 byly u chlapců nejoblíbenější jména Tomáš, Jakub a Lukáš, u dívek Eliška, Natálie a Tereza. „V dlouhodobějším sledování to jsou u chlapců jména Tomáš, Jakub a Jan, u dívek Tereza, Eliška a Adéla,“ dodala Bodanská.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x