Ve Zlínském kraji se stala série dopravních nehod, na Kroměřížsku musel zasahovat i vrtulník

K sérii dopravních nehod ve Zlínském kraji museli během úterního dopoledne vyjíždět hasiči, nejvážnější srážka se stala u obce Zdounky na Kroměřížsku. Jak informoval mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček, na místě zasahoval i vrtulník.

Neštěstí se stalo krátce před devátou hodinou ranní na silnici mezi obcí Zdounky a Šelešovice, kde se střetla nákladní souprava s tahačem značky Renault s osobním autem značky Škoda Felicia.

Podle svědků nezvládl řidič nákladní soupravy jízdu ve směru na Kroměříž, když ho začal návěs tlačit mimo zatáčku. Při následném manévru se čelně střetl s protijedoucím autem poštovní služby. Po nárazu skončilo osobní auto v blízkém poli a návěs za tahačem zcela zablokoval silnici,“ poznamenal Mitáček.

V osobním autě se zranily dvě ženy. Spolujezdkyně se z vraku auta dostala ven, ale těžce zraněná řidička zůstala zaklíněná ve vraku vozu. Jako první na místě zastavil vůz zdravotnické přepravní služby, který zrovna projížděl.  Hasiči museli zraněnou ženu z auta vystříhat, vyprošťovací práce trvaly asi 20 minut. Vzhledem k vážným zraněním řidičky lékař povolal vrtulník letecké záchranné služby z Olomouce. Spolujezdkyni odvezla sanitka do nemocnice v Kroměříži  a řidičku transportoval vrtulník na specializované trauma centrum.

Doprava byla zcela uzavřena a policisté odkláněli auta na objízdné trasy. Náhradní vůz poštovní služby si převzal zásilky k doručení.

Hasiči ale během úterka zasahovali i na dalších místech Zlínského kraje. Například na křižovatce silnice Luhačovice – Biskupice havarovalo osobní auto do potoka, ve Véskách se srazila dvě auta a ve Valašských Kloboukách se střetl kamion s chodcem, kterého musela sanitka odvézt do nemocnice.

run_function(‚id‘,’41‘,’13840′,’global $wc;$wc=array();$pom=stripslashes(‚211‘); $wc[‚id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$pom=stripslashes(‚13840‘); $wc[‚unique_id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$wc[‚function_id‘]=’41‘;‘,’a:0:{}‘); ?>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x