Uherskohradišťská věznice. Otazníky kolem budoucí podoby má odstranit petice osobností

Sochař Otmar Oliva, hudebník Jiří Pavlica, arcibiskup Jan Graubner, senátorka Hana Doupovcová či režisér Jan Hřebejk. Ale také další osobnosti jsou podepsány pod peticí, která se zasazuje o budoucnost uherskohradišťské věznice.

Komplex budov je i více než 22 let po „sametové revoluci“ přímo v centru Uherského Hradiště trnem v očích místních lidí a vzbuzuje pochybnosti o vlastní budoucnosti. Ve městě, které prošlo mnoha zajímavými rekonstrukčními projekty a chlubí se řadou nových staveb, působí jako memento časů minulých, ale zároveň jako jeho ostuda. Ministerstvo spravedlnosti se s městem zatím nedokázalo dohodnout na dalším využití.

Vznikla proto Iniciativa za důstojné využití věznice v Uherském Hradišti. Ta se obrací k vrcholným představitelům České republiky a žádá mimo jiné, aby: „kompetentní orgány zabránily komerčnímu prodeji objektu, vytvořily se právní podmínky pro vznik muzejní expozice s cílem umožnit veřejnosti vstup do objektů a nastolily také podmínky pro diskusi odborné i široké veřejnosti o zbudování památníku v místech bývalé věznice.“

Pod peticí jsou podepsání podle jejich iniciátorů například také kněz Tomáš Halík, bývalý starosta Uherského Hradiště Ladislav Šupka, herečka Táňa Fischerová, anebo režisérka Olga Sommerová.

run_function(‚id‘,’41‘,’13966′,’global $wc;$wc=array();$pom=stripslashes(‚225‘); $wc[‚id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$pom=stripslashes(‚13966‘); $wc[‚unique_id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$wc[‚function_id‘]=’41‘;‘,’a:0:{}‘); ?>

-->
×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x